Новини програми

Конкурс практичних проектів з охорони природи для 5-11 класів

 • 13.02.2012

  Зверніть увагу: Конкурс підійде тим учасникам програми "Шлях до успіху", хто в рамках курсу "Комп'ютерні технології та місцева спільнота" реалізував соціальних проект, присвячений ідеям збереження живої природи або взаємодії людей і птахів (див. четверту і п'яту номінації конкурсу).

  Читайте положення про конкурс (на сайті організаторів або у форматі .pdf)

  Конкурс проводиться в два етапи. Перший етап конкурсу проводиться регіональними оргкомітетами і завершується 22 квітня в День Землі, а другий, міжнародний етап - 22 травня в Міжнародний день біологічного різноманіття.

  До участі в Конкурсі допускаються учні 5-11 класів середніх шкіл і середніх спеціальних навчальних закладів.
  На Конкурс приймаються індивідуальні та колективні роботи, що містять опис науково-прикладних проектів, виконаних школярами з метою збереження природних екосистем та їх компонентів. Передбачається, що школярі (під керівництвом вчителів та консультантів) виконали навчальні дослідження, отримали результати і застосували їх на практиці, досягнувши певного природоохоронного ефекту. Цей ефект може виражатися в поліпшенні стану компонентів природних екосистем, або у зміні на краще відносини людей до живої природи.
  Конкурсна робота повинна включати не тільки результати досліджень, а й опис дій щодо їх реалізації на практиці.

  Конкурс проводиться за номінаціями:

  • Природні території, що охороняються;
  • Водно-болотні угіддя та інші природні екосистеми в критичному стані;
  • Збереження видів Червоної книги і місць їх проживання;
  • Птахи і людина;
  • Ідеї збереження живої природи у побуті та культурі різних народів.

  Роботи на Конкурс подаються в регіональний оргкомітет, для України це НПП "Деснянсько-Старогутський". Конкурсні роботи надсилаються електронною поштою у форматі Microsoft Office: текстові документи в форматі Word; електронні таблиці - у форматі Excel; зображення в форматах *. Jpg, *. Png, *. Pdf з роздільною здатністю не більше 150 dpi; презентації - у форматі PowerPoint . Відео файли повинні підтримуватися засобами Windows Media.

  Про конкурс:

  Міжнародний конкурс шкільних екологічних проектів «Природа, Людина, Країна - 2012» був заснований в 2009 р. з ініціативи групи громадських організацій Російської Федерації. У минулому році конкурс став міжнародним. За три роки роботи він встиг завоювати популярність не тільки серед школярів, які отримують ще одну можливість для самореалізації, а й серед вчителів, вчених, активістів громадських організацій. Географія конкурсу постійно розширюється: тільки минулого року надійшло понад 350 робіт з 5 країн і 45 регіонів Російської Федерації. Для розгляду на другому, фінальному етапі конкурсу було відібрано 72 роботи - лауреатів та переможців першого, регіонального етапу. В організації та проведенні конкурсу взяло участь 15 регіональних оргкомітетів та 10 регіональних конкурсних комісій, що складаються з провідних вчених-екологів, педагогів і громадських діячів. Всього в минулому році в конкурсі взяло участь більше 1500 осіб - авторів робіт, їх наукових керівників, організаторів, членів конкурсних комісій.

  У цьому році концепція конкурсу зазнала принципові зміни, і засновниками було прийнято рішення приймати на конкурс тільки практичні природоохоронні проекти, успішно реалізовані розробниками. Зібрані в єдиний пакет, такі проекти стануть відмінним методичним посібником з розповсюдження успішного досвіду в інших регіонах. Така зміна було зроблено за результатами попередніх конкурсів, що продемонстрували гострий інтерес саме до практичних проектів, як з боку організаторів, так і з боку учасників. Ми припускаємо, що результати оновленого конкурсу стануть значно актуальнішими для шкіл, на станціях юннатів, в заповідниках і національних парках Росії, Україні та інших країн.

  Детальніше про конкурс читайте на сторінці організаторів 

  З усіх питань звертайтеся до координатора центрального оргкомітету конкурсу Юлії Горєлової
  (+7-499-946-22-38, +7-495-942-67-01, +7-916-952-35-54, Skype ID: jgorelova, konkurs2012@birder.ru).

  Адреса оргкомітету в Україні:
  НПП "Деснянсько-Старогутський",
  вул. Новгород-Сіверська, 62,
  м. Середина-Буда, Сумська обл.,
  41000
  Голова оргкомітета: к.б.н., доцент Панченко Сергій Михайлович
  Електронна адреса: dz2002@i.ua

  Поділитися: