Корисні матеріали
На цих сторінках зібрано користі матеріали та досвід фасилітаторів, які вже давно працюють за програмою, і погодилися поділитися своїми напрацюваннями з колегами. Наша мета - допомогти фасилітаторам отримати від програми Intel "Шлях до успіху" максимум того, що вона може дати учням! 

Кольором позначено матеріали:
для всіх курсів
 для курсу Спільнота 
 для курсу Професії
 для курсу Підприємництво

Посилання
Опис

Електроний довідник
Оберіть версію електронного довідника, що точно відповідає вашому пакету офісних програм, та завантажте на свій комп'ютер або користуйтесь електронним довідником он-лайн.

Короткі ігри та рухавки Вправи, що допоможуть вам створити потрібний настрій та атмосферу в класі. Рекомендуємо проводити кілька вправ протягом кожного заняття.

Вислови про успіх
Роздрукуйте вислови відомих людей про успіх (наприклад, на кольоровому папері) та повісьте на стінах кімнати, де проходять заняття. Це справді надихає!

Розвиток критичного мислення

Чи розвиваєте ви у своїх учнях навички критичного мислення? Навички розв’язання проблем, планування своєї діяльності, перегляду роботи за критеріями і її доопрацювання, вміння ставити запитання сутнісного характеру, цікаві й нестандартні? Перевірте за відповідними ознаками!

Розвиток навичок співробітництва
Відео-презентація О.М. Банова детально розказує про навчання у спільній діяльності або кооперативне навчання (рос. мовою)

Розподіл годин для одногодинних занять
Структура курсу "Комп'ютерні технології для місцевої спільноти", розбитого на одно-годинні заняття.
Розподіл годин для двогодинних занять
Структура курсу "Комп'ютерні технології для місцевої спільноти", розбитого на дво-годинні заняття.
Приклади вдалих соціальних проектів Тут зібрано приклади соціальних проектів, реалізованих  учнями в рамках програми "Шлях до успіху". Ці приклади можуть бути корисними, коли Ви розпочинаєте заняття з планування соціального проекту в рамках курсу "Комп'ютерні технології для місцевої спільноти".
Критерії оцінювання проектів

Таблиця критеріїв, за якими оцінюються соціальні проекти, створені в рамках курсу "Комп'ютерні технології для місцевої спільноти". Ця система оцінювання допоможе Вам краще зрозуміти проектний підхід, що використовується в рамках програми.


Особливості соціальних проектів в програмі “Шлях до успіху"

Презентація експерта з моніторингу Віри Дмитренко стане корисним довідником-підказником для фасилітаторів на етапі роботи над проектами.

Методичні рекомендації для фасилітаторів курсу

 

Поурочна методичка буде цікава та корисна як для тих, хто вперше викладає курс "Комп'ютерні технології для місцевої спільноти", так і для вже досвідчених фасилітаторів. Кожна тема має похвилинну розбивку з вказанням етапів занятть та порадами щодо їх проведення, прикладами вирішенням проблемних ситуацій.

База реальних проектів Дану базу можна завантажте, роздрукувати та роздати учням в якості прикладів реальних проектів за курсом "Комп'ютерні технології для місцевої спільноти"
Веб-підтримка курсу
Тематичний блог, в якому ви можете отримати інформацію на усі питання, що стосуються реалізації та впровадження курсу

Розподіл годин для одногодинних занять Структура курсу "Комп'ютерні технології та майбутня професія", розбитого на одно-годинні заняття.
Розподіл годин для двогодинних занять Структура курсу "Комп'ютерні технології та майбутня професія", розбитого на двоо-годинні заняття.
Професійна діагностика
Розміщені у посібнику посилання на тести можуть тимчасово не працювати. Ви можете скористатися стандартними тестами он-лайн або пройти тести за посібником, скориставшись таблицею для обробки результатів.

Критерії оцінювання проектів  Таблиця критеріїв, за якими оцінюються дослідницькі проекти, створені в рамках курсу "Комп'ютерні технології та майбутня професія". Ця система оцінювання допоможе Вам краще зрозуміти проектний підхід, що використовується в рамках програми.
База реальних проектів Дану базу можна завантажте, роздрукувати та роздати учням в якості прикладів реальних проектів за курсом "Комп'ютерні технології та майбутня професія"
Веб-підтримка курсуТематичний блог, в якому ви можете отримати інформацію на усі питання, що стосуються реалізації та впровадження курсу
Розподіл годин
Структура курсу "Комп'ютерні технології та підприємництво", розбитого на одногодинні заняття, що можна легко використовувати і для дво-годинних занять
Як отримати безкоштовну ліцензію на Лусідчарт
Під час роботи над Темою 2 курсу "Комп'ютерні технології та підприємництво" учні починають працювати у сервісі Лусідчарт. Сервіс загалом є платним, але для навчальний цілей надається безкоштовна освітянська ліцензія. Як це зробити детально описав наш фасилітатор Юрій Анісімов на своєму блозі
База реальних проектів Дану базу можна завантажте, роздрукувати та роздати учням в якості прикладів реальних проектів за курсом "Комп'ютерні технології та підприємництво"
Веб-підтримка курсуТематичний блог, в якому ви можете отримати інформацію на усі питання, що стосуються реалізації та впровадження курсу
Як поставити оцінку учням
Цю таблицю зручно використовувати на етапі оцінювання на заняттях в курсі «Комп'ютерні технології та майбутня професія», якщо виникає потреба поставити учням оцінки за заняття. Три порожні клітинки під назвою заняття призначені для дати проведення заняття та відмітки присутності учнів на ньому. Дякуємо нашему фасилітатору Ю.Анісімову за цінний досвід!

Як організувати захист проектів

Орієнтовний сценарій заняття із захисту проектів. Він буде корисним під час планування останнього заняття.


Приклад сценарію заняття із захисту проектів
Приклад сценарію, розроблений нашим тренером та фасилітатором Оленою Давиденко, також буде корисним при планування останнього заняття.

Методичні рекомендації для фасилітаторів щодо покращення деяких етапів занять Методичні рекомендації щодо покращення деяких етапів занять за програмою "Шлях до успіху", розробленні експертами з моніторингу Вірою Дмитренко та Аллою Забарною на основі спостережень за реалізацією курсів програми в різних регіонах, будуть корисні як починаючим фасилітаторам, так і тим, хто вже проводить заняття за програмою.

 

 
У вас є цікавий досвід роботи за програмою? Поділіться з колегами!
Пишіть свої пропозиції сюди.