Фасилітатори програми

"Фасилітатор" (від англ. facilitate):
1. сприяти
2. допомагати
3. полегшувати
4. просувати

              

Фасилітатором називають  викладача, вчителя, тренера, основне завдання якого полягає в стимулюванні та направленні процесу самостійного пошуку інформації та спільної діяльності учнів.

Фасилітація
- це організація й управління процесом обговорення певних питань (тем) у групі людей. Його мета - організувати спілкування всіх учасників обговорення з нейтральної сторони, налагодити ефективний обмін думками таким чином, щоб зіткнення думок перейшли в конструктивне русло, розбіжності були успішно подолані і прийнятне рішення було вироблено.

Фасилітатор програми Intel "Шлях до успіху" 90 % свого часу приділяє фасилітації навчання, і лише 10 % часу безпосередньо навчає учнів.
Навички та стратегії фасилітації – дуже різноманітні, включаючи слухання та говоріння, надання порад та їх отримання, вміння змінювати напрямок розмови та дій, спостереження та відслідковування змін, заохочення та втручання.

Що робити?                                     
Що говорити?
 Будьте для інших прикладом бажаної поведінки Коли я дивлюсь на особу, яка говорить, я краще чую і розумію
 Привертайте увагу до бажаної поведінки Я говорю чітко для того, щоби всі мене зрозуміли
 Нагадуйте учням про необхідність уважного слухання Тепер своїми думками з нами поділяться Наталя та Роман. Ми краще почуємо, що вони говорять, якщо будемо дивитеся на них
 Підказуйте учням, що вони мають робити, якщо вони не можуть почути Підніміть руку, щоби дати нам знати, що ви не чуєте, що інші говорять
 З метою роз’яснень сказаного, повторіть, що сказав учень Тетяно, Сергійко говорить, що найкращім інструментом для малювання є Paint (програма малювання). Проте його цікавить твоя думка
 Надавайте свій відгук про поведінку чи роботу без позитивного або негативного оцінювання Ліля висловила свою думку. Хто дотримується іншої думки? У кого є інша ідея?
 Заохочуйте учнів до подальшого розвитку їх ідей Що ще ви хотіли би додати?
 Залучайте до роботи всіх учнів Хто ще хоче поставити своє запитання?
Попереджуйте учнів про зміну напрямку
Давайте тепер розглянемо інше рішення…

Дізнайтесь більше про
навички фасилітації тут!