Роботи переможців 2011
І місце:
Проект "Небезпечна гілка" 

Фасилітатор Мосіна Олена Павлівна
Міська станція юних техніків, м. Миколаєв

Над проектом працювало 5 учнів, усі вони різного віку, темпераменту та з різних шкіл міста,  єдине що у них було спільне – це велика жага зробити реалізований проект.
Чи то через вік, чи через виховні години у школах  першою ідеєю була : пожежа та повінь. Добре проаналізувавши учні вирішили, що важко буде оцінити кінцевий результат, а тому на свій страх і риск обрали проблемною тему надламану гілку, яка вже півроку лежала на дротах і про яку я їм завжди нагадувала, щоб були обережними.
Приступили до реалізації проекту з планування, так як наближалися зимові канікули і 2 учасників мали їхати з міста, вони взяли на себе більшість роботи першого тижня, а саме друк анкет, опитування та фотографування гілки. Вже наступного дня до мого кабінету стояла черга батьків, які прийшли радитися як за дітей виконати проект, тому мені прийшлося трошки охолодити жар батьків та направити їх в русло дати дітям самим реалізуватися. Чесно скажу в реалізацію проекту більшість не вірила, мовляв адміністрація станції не змогла спиляти гілку, а тут діти – кому ви потрібні… Але ми не здавалися духом. Після опитування спільноти станції, переконавшись що всі вважать нашу тему проблемною почали шукати з різних джерел до кого звертатися за допомогою.
Так як гілка лежала на дротах, а дроти є власністю Миколаївобленерго ми вирішили розпочати з них. Знайшли в Інтернеті телефон Миколаївобленерго та вирішили телефонувати, так як найстаршому учаснику групи було 15 років то група просто вмовила телефонувати Влада. Влад хвилин 20 настроювався на розмову, занотувавав всю свою промову і от… зателефонував. Йому відповіли звернутися на номер швидкого реагування міськвиконкому. Він зателефонував за номером, подав заявку на спиляння гілки, йому пообіцяли спиляти на протязі тижня. Тиждень всі чекали… паніка наростала, гілку ніхто не пиляє.  Вирішено було писати листа в Департамент ЖКГ з проханням прискорити спиляння гілки. Знову ж таки в Інтернеті дізналися хто є начальником Департаменту, адресу самого Департаменту, а також зразок клопотання. Покликали завуча станції на допомогу, гуртом склали клопотання, зробили 2 копії, захопили фотоапарат та пішли до Департаменту. На місці ми переконалися, що не вся інформація в Інтернеті є достовірною – начальник департаменту вже інший, та дякуючи секретарю прийомної начальника Департаменту, ми на місці переробили клопотання та зареєстрували. Пройшло 2 дні і до нас приїхали пиляти гілку!!! Діти просто шаленіли від радості, та от по станції поповзли чутки мовляв це адміністрація зробила, а дітям просто крупно повезло. Зібравшись духом група підготувала презентацію, запросили батьків, друзів, родичів та гостей. Під час захисту презентації раділи всі. Батьки були городі за дітей, діти повірили в свої сили. Найбільше мені запам’яталося як Вітя, учень 5 класу сказав: «в нашій спільноті є проблеми, а діти можуть їх вирішити».  Десь через 2 дні після захисту проекту до нас надійшов лист від самого Департаменту ЖКГ, де було сказано що наше прохання щодо гілки виконане в повному обсязі – от тоді діти ще більше повірили в свої сили, а на станції відразу затихли всі чутки!

Перегляньте презентацію проекту

Савіцкас Олег, Свистун Олександр, Перчинський Владислав,
Васєв Віктор, Цвікілевич АнастасіяІІ місце:

Проект "Прощавайте сірі стіни"
Фасилітатор Качор Любов Омелянівна
Львівська ЗОШ №5 І-ІІІ ст. з поглибленим вивченням
англійської мови ім. Іванни та Іллі Кокорудзів


Проблема, яка висувається у проекті, що реалізувався пілотною групою учнів 8б класу Львівської середньої спеціалізованої школи №5 полягала у тому, що  усі стіни на шкільному подвір’ї є непривабливими. І шкода, що неодноразово комісії різних рангів, які приходять до школи чи то на урочисті лінійки, чи то інші заходи вперто не зауважують сірості. Діти на цю проблему зразу ж вказали, довго не задумувались над вибором того, що слід змінити у житті шкільної спільноти. Адже у дитинстві все має бути у яскравих кольорах.
Група учнів, що реалізовувала цей  проект, це надзвичайно цікаві діти. У процесі проходження курсу «Комп’ютерні технології для місцевої спільноти»  більше згуртувались, не кремпувались один перед одним і допомагали один одному. Вони настільки захопилися виконанням малюнку на стіні, що аж і інших членів учнівської спільноти «заразили». Їм допомагали тримати драбини, ґрунтувати стіни – обсяг робіт, як для групи із 4 учнів був дуже великим. А ще враховуючи львівську погоду, їм слід було встигнути в період між дощами. Тай кінець навчального року – річні контрольні! Але …
Разом - вони сила, зрозуміли усі, коли побачили реальний результат спільної роботи. Із якою гордістю вони малювали, а інші із заздрісними поглядами слідкували за їх роботою. Стомлені під кінець дня, із почуттям обов’язку, відповідальності вони завершували роботу уже практично в темноті (22.00). І навіть тоді їм не хотілось розходитись по хатах, хоча уже і батьки приходили. Цікаво було бачити в останніх здивування і захоплення в очах, а також чути схвальні слова. Пані Іра (мама Лєри) сказала, що, можливо, якби більше дітей у місті брали участь у програмі «Шлях до успіху», то і життя було б яскравішим. Звертаючи увагу на те з яким натхненням школярі взялися  за зміни, їм не зміг відмовити у допомозі ніхто: штукатурити стіну допоміг батько учня 9-го класу пан Михайло Дух, а вчителька малювання їм допомогла у підборі кольорових гам та виконанні дитячих облич, про що вони її попросили.
Цікавими були  відгуки адміністрації школи. Завуч Лариса Мирославівна сказала, що стіна неперевершена, що на наступний рік слід далі продовжувати впровадження у школі курсів програми Intel «Шлях до успіху», оскільки чітко видно результат учнівської роботи.
У ході виконання проекту учні проводили опитування серед школярів та вчителів, та у програмі  Exel ( пакету програм Microsoft Office ) опрацювали інформацію і склали діаграму. Щоб підібрати малюнок для зображення на стіні  вони проводили пошук в Інтернеті. Свої навички , отримані під час занять курсу вони використали у створення презентації у програмі Power Point.
Чого навчаються учні у цьому проекті?
Цей проект у програмі «Шлях до успіху» покращує навички і компетенції учнів у наступних сферах:
- міжособистісні та комунікативні навички;
- навички співпраці, спілкування, вміння працювати в команді;
- виявляти навички взаєморозуміння;
- зменшувати упередження і розвивати толерантність, повагу;
- вчитися вести бесіду;
- розвивати власні погляди і думки;
- активізує самовизначення і самоосвіту, вміння навчатись;
- вміти вести дискусії;
- розвиваються комп’ютерну грамотність, знання основних офісних програм та вміння використовувати їх для розробки та впровадження соціальних міні –проектів;
- критично мислити, здатність самостійно та поетапно розв’язувати проблеми.
А це усе формує в учнів навички, необхідні для досягнення успіху в дорослому житті.
Бачучи результат роботи переконуюсь, що я добре зробила коли записалась у вересні на тренінг фасилітаторів з програми «Шлях до успіху». Адже успіх моїх учнів – це і мій успіх, що надихає до подолання наступних змін у житті на краще.

Перегляньте презентацію проекту

Гаран Дарія, Дідух Олена, Симонян Валерія, Ємчик Ярослав


ІІІ місце:

Проект "Подаруймо дітям усмішки"

Фасилітатор Ворох Елла Леонідівна
Херсонський ліцей

Херсонський ліцей Херсонської обласної ради розташований на території Шуменського мікрорайону м. Херсона. У цьому ж мікрорайоні є дитячий будинок «Теремок». Під час вибору теми для соціального проекту Яна Освальд разом з мамою відвідали його, щоб поцікавитись, чи потрібна дитячому будинку якась допомога. Виявилось, що дітям з дитбудинку не вистачає одягу, іграшок та книжок. Тож група дівчат вирішила діяти. Катерина Тарловська та Марія Недураєва написали два плакати із закликом про допомогу, які були вивішені на першому поверсі ліцею і в гуртожитку. Крім того, Ольга Ясінська  разом з вихователем класу пройшли по 8-9 класам, опитуючи і інформуючи ліцеїстів про проблему. Також дівчата звернулись до вихователів ліцею, щоб ті написали  перед канікулами у щоденниках ліцеїстів звернення до батьків із проханням про допомогу дитячому будинку. У результаті проведеної роботи за два тижні було зібрано 40 книжок, 1пара взуття, 27 предметів одягу, 40 іграшок, 1пазл, 9 журналів та 12 предметів канцтоварів. Речі приносили ліцеїсти, батьки, вчителі та друзі. Яна Освальд та Юлія Бездень доставили зібрані речі за місцем призначення. Нам було дуже приємно отримати подяку від дитячого будинку.

Перегляньте презентацію проекту

Ясінська Ольга, Освальд Яна, Бездень Юлія,
Недураєва Марія,
Тарловська Катерина