Тренінг для майбутніх фасилітаторів

Тренінг за програмою розрахований на 30 годин і проводиться протягом п’яти днів. Кожний навчальний день складається з шести навчальних годин, двох перерв (по 30 хв.) на відпочинок та обідньої перерви (1 год.).

Програма тренінгу складена таким чином:

  • 1 день: огляд програми, проектний підхід до навчання та комп’ютерні навички
  • 2 день: співпраця, критичне мислення, навчальні матеріали та приклад навчального заняття
  • 3 день: рольові ігри, конструктивна критика, як зробити навчання значущим для учнів та оцінювання роботи учнів
  • 4 день: навички фасилітатора, методика управління класом, планування та виконання проекту
  • 5 день: перегляд проекту, презентація проекту, оцінювання проекту і програми та подальша підтримка фасилітаторів і учасників програми


Як відбувається тренінг:

Кожного вечора щонайменше одну годину необхідно витрачати на виконання домашньої роботи. Більшість часу потрібно присвятити повторенню змісту навчального дня чи перегляду власних нотаток або підготовці матеріалів до наступного дня. Ці завдання можна виконувати самостійно або разом з одним або кількома своїми колегами. Хоча для виконання домашніх завдань можна користуватися комп’ютером, поза навчальним часом наявність комп’ютера не є обов’язковою. 

Кожний учасник одержить примірник методичного посібника. Ми наполегливо рекомендуємо учасникам вести свої записи безпосередньо у цих методичних посібниках, створюючи таким чином власні методичні нотатки, які протягом наступних тижнів та місяців, коли ви проводитиме навчальні курси самостійно, будуть  для вас цінним джерелом знань. 

Ви також матимете змогу ознайомитись із підручниками для учнів: «Комп’ютерні   технології для місцевої спільноти» та «Комп’ютерні технології та майбутня професія». Як і учні, учасники тренінгу не можуть вести записи у цих книгах, оскільки посібники призначені для багаторазового використання. Також можна користуватися Електронним довідником на програмному компакт-диску та друкованим Довідником для учнів

Під час занять за програмою учасники користуються комп’ютерами, проте у певні дні на комп’ютерах працюють дуже мало, натомість проводяться міні-лекції, спостереження та обговорення. Вправи та завдання виконуються індивідуально, в парах, в малих групах або всі разом.

Хоча деякі вправи розраховані в основному на поглиблення знань та навичок учасників у ролі фасилітатора, багато завдань призначені для подальшого виконання з учнями. У таких вправах учасники виконують ролі учнів. 

Участь у тренінгу накладає на учасників певні зобов’язання, а саме:

  • Бути присутніми і активно працювати на всіх заняттях;
  • Вести записи та ставити запитання;
  • Ділитися своїми ідеями та презентувати свою роботу;
  • Підтримувати, заохочувати та поважати своїх колег;
  • Щиро цікавитись навчанням та мати гарний настрій.


Після тренінгу:

На початку та після завершення тренінгу учасники заповнюють вхідну та вихідну анкети. З підсумками вихідної анкети можна познайомитись тут.
Учасники, які пройдуть весь трені
нг, отримують номерний сертифікат та право проводити заняття з учнями за курсами:


Новий курс "Комп'ютерні технології і підприємництво" потребуватиме додаткових навичок від фасилітаторів та проходження додаткового навчання.